Presidenti i Bayernit: Lucas do shkojë në gjykatë, pastaj do shohim

20:27 | 14 Tetor 2021

Presidenti i Bayern Munich, Herbert Hainer ka publikuar një komunikatë lidhur me çështjen Lucas Hernandez.

Hernandez është ftuar në gjykatën e Madridit për akuzat e dhunës në familje, ku edhe dënua me gjashtë muaj burg, transmeton lajmi.net.

Hainer ka reaguar për këto probleme të francezit, përmes një komunikate zyrtare.

“Ai do shkojë në gjykatë, pastaj do negociojë dhe do shohim çfarë të bëjmë. Është vërtet gjë personale”.

Ndërkohë, Hernandez e apeloi vendimin, por do paraqitet sërish në gjykatën e Madridit./Lajmi.net/