Prekjet ‘e nxehta’ që do të kënaqin një grua, çdo pjesë e trupit mund të jetë erotike – Lajmi.net
Prekjet ‘e nxehta’ që do të kënaqin një grua, çdo pjesë e trupit mund të jetë erotike
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 18:21, 30 October 2018
Prekja e grave është çelësi kryesor i dëshirës, ​​tregoi studimi.

Domethënë, ndryshe nga shqisat e tjera, të cilat jo domosdoshmërisht duhet të përfshihen ndërsa jeni duke përjetuar nga partneri juaj, prekja është reciproke: “Ju mund të ndjeni se si unë ju prek ju, ndërkohë që ndjej të prekurat e femrës.”

Përfitoni nga teknika e terapisë seksuale. Lëreni partneren të shtrihet në shpinë. Prekini ngadalë flokët, hundën, veshët, buzët – çdo gjë. Ju pretendoni të jeni shansi i fundit për të shijuar trupin e saj. Shkoni më poshtë te trupi i saj dhe prekjani këmbët, pastaj kthehuni përsëri nga fillimi.

“Qëllimi është hartimi i territorit të ri erotik, në gjenitalet, gjoksin dhe kofshët e brendshme, ka më shumë receptorë nervorë, kështu që këto janë pjesët më të ndjeshme të trupit”, thotë një psikolog social.

“Pothuajse çdo pjesë e trupit mund të bëhet erotike në qoftë se ju e dini se si ta lidhni atë me kënaqësi seksuale”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO