Pozita bojkoton seancën e jashtëzakonshme për dështimin e liberalizimit të vizave

Deputetët e PDK-së, AAK-së dhe Nismës kanë bojkotuar seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga LDK-ja dhe Lëvizja Vetëvendosje për dështimin e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Lajme

04/12/2018 16:42

Kryesia e Kuvendit vendosi sot që seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita të mbahet në orën 16:00, raporton lajmi.net.

Mirëpo deputetët e pozitës nuk kanë qenë pjesëmarrës në këtë seancë.

Pas kësaj, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thirrur edhe një herë mbledhjen e Kryesisë.

Theksojmë se seanca e rregullt e Kuvendit është paralajmëruar të mbahet në orën 17:00. /Lajmi.net/