Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Porto – Chelsea, formacionet zyrtare

20:05 | 7 Prill 2021

Njëra nga çerekfinalet që është pritur më së paku është kjo mes Chelsea dhe Portos.

Të dy skuadrat nuk kanë qenë favorite në ndeshjet e tyre, ku Chelsea arriti që të eliminojë Atletico Madrid, ndërsa Porto bëri befasinë duke dërguar në shtëpi Juventusin, raporton lajmi.net.

Megjithatë, që të dyja po luftojnë për të siguruar një vend në gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve.

Këto janë edhe formacionet zyrtare:

 FC PORTO: Marchesín; Manafá, Pepe, Mbemba, Zaidu; Grujic, Uribe, Otávio; Corona, Marega, Luis Díaz

CHELSEA: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Chilwell; Mount, Werner, Havertz

Ndeshja e parë do të luhet në “Estadio de Drago” të Portugalisë dhe fillon në ora 21:00./Lajmi.net/