Policia: Nuk u sulmua polici, ishte tentim vjedhje

Policia e Kosovës ka demantuar sot lajmin e publikuar në disa portale se dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë sulmuar me armë zjarri në shtëpinë e tij, një zyrtar të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës.

Lajme

21/10/2015 13:31

Zëvendës drejtori i policisë rajonale në veri të Mitrovicës, Besim Hoti, ka thënë për RTV Dukagjinin se mbrëmë rreth orës 22 e 40 minuta policia ka arrestuar dy persona në rastin e një zyrtari civil të punësuar në Policinë e Kosovës, ndërsa prokuroria ka iniciuar rastin e vjedhjes në tentativë.