Policia jep detaje për aksidentin në Drenas ku vdiqën dy persona

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në fshatin Gllobar të Drenasit, ku janë përfshirë dy automjete.

Lajme

03/05/2022 08:54

Bazuar në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra, shkruan lajmi.net.

“Dy vetura me targa vendore janë përfshirë në aksident trafiku në mes veti. Si pasoj e lëndimeve të marra në aksident një femër dhe një mashkull kosovar-e kanë ndërruar jetë, si dhe lëndime trupore kanë pësuar edhe 3 meshkuj kosovar. Të lënduarit janë dërguar në trajtim mjekësor”, thuhet në raport.

Me urdhër të prokurorit, trupat e pa jetë të dy viktimave janë dërguar në IML për obduksion kurse drejtuesi i njërës nga veturat të involvuara në aksident është dërguar në mbajtje. /Lajmi.net/