Pogradec, sekuestrohen armë dhe municione

Policia e Pogradecit ka gjetur dhe sekuestruar armë zjarri dhe municione luftarake që dyshohet se do të trafikoheshin në Maqedoni, ndërkohë që ka shpallur në kërkim zotëruesin e tyre, 27-vjeçarin Redi Hymetllari.

Lajme

29/01/2016 09:22

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e këtij shtetasi u gjetën një armë zjarri gjysmë automatike, model 56, një shotgun model 88 dhe 720 fishekë  luftarakë, model 56.

Dyshohet se 27-vjeçar armët e zjarrit si edhe municionin luftarak që zotëronte do t`i trafikonte në shtetin maqedonas, duke shfrytëzuar kufirin e gjelbër.