Të Infektuar: 19.328

Të Shëruar: 15.434

Të Vdekur: 678

Pioli jep dritën e gjelbër për bishën – Ibrahimovic gati për Interin

23:50 | 16 Tetor 2020

Zlatan Ibrahimovic do të jetë gati për ndeshjen ndaj Inter.

Ylli i Milan, Zlatan Ibrahimovic duket të ketë lënë plotësisht prapa virusin Covid-19.

Veterani sulmues është rikuperuar plotësisht sipas fjalëve të trajnerit të Milan, Stefano Pioli dhe do të jetë gati për ndeshjen ndaj Inter.

“Zlatan ka qenë duke qeshur dhe është në një gjendje mentale pozitive”, ka thënë Pioli, transmeton lajmi.net.

“Ai ka stërvitur vetëm për një javë, por ndihet mirë. Kishte probleme, por unë kam gjetur atë siç ishte çdo herë”, shtoi trajneri.

“Ai është gati për lojë, por duhet akoma të shohim se sa minuta mund t’i ketë në këmbë”, ishin fjalët e Pioli.

Milan këtë fundjavë luan ‘Derby della Madonnina’ kundër skuadrës së Inter. /Lajmi.net/