Përzieni këta 3 përbërës dhe mos u frikësoni më nga kanceri apo tumori

Nëse i përdorni këta tre përbërës çdo ditë, ka shumë gjasa që të mos merrni kurrë kancer apo ndonjë tumor në trupin tuaj.

Lifestyle

14/06/2015 18:24

Receta është si më poshtë:

Përzieni ¼ lugë çaji me shafran të Indisë me gjysmë luge çaji vaj ulliri. Duke vepruar kështu, shtoni një pak piper të zi. Përzieni këta tre përbërës në një filxhan, transmeton Lajmi.net.

Ju mund ta konsumoni këtë përzierje si një shtesë në shumëllojshmëri pjatash, supash dhe sallatash. Vetëm sigurohuni që këta përbërës t’i shtoni në fund të çdo gatese.

Nëse dëshironi t’i pini ato siç thotë receta më lartë, përzieni me pak ujë.

Por, çfarë e parandalon saktësisht kancerin dhe përhapjen e tij?
Të gjitha njohuritë qëndrojnë tek shafrani i Indisë. Shafrani i Indisë është një aromë në formën e pluhurit të verdhë, që është një nga komponentët e erëzave. Aftësitë e tij janë anti-inflamatore dhe tepër të fuqishme, transmeton Lajmi.net.

Nuk ka përbërës tjerë natyral në botë që është më efektiv në uljen e inflamacionit në trup se sa shafrani i Indisë.

Studimet e fundit kanë zbuluar se shafrani i Indisë parandalon lloje të ndryshme të kancerit, të tilla si kancerin kolorektal, të prostatës dhe të trurit.

Shafrani ka vetëm një problem, pasi që vështirë se mund të degradojë në traktin digjestiv. Prandaj, kombinimi ideal për trajtimin dhe parandalimin e kancerit është shafrani i Indisë i përzier me piper dhe xhenxhefil, transmeton Lajmi.net.

Piperi, sipas studimeve, rritë efikasitetin e shafranit të Indisë deri në 200%. Në mënyrë që të parandalohet me sukses kanceri dhe të shkatërrohen qelizat kanceroze, kjo përzierje duhet të përdoret çdo ditë.

Përdoreni atë sa më shpesh që të mundeni.