Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Përsëritet edhe një herë skenari – ndeshja ndaj Lazios nuk shtyhet, Torino vendos të mos udhëtojë fare

17:13 | 2 Mars 2021

Serie A ka raportuar se nuk kanë vendosur që të pezullojnë ndeshjen ndaj Lazios dhe Torinos, mirëpo këta të fundit nuk kanë udhëtuar fare.

Pasi Komisioni Disiplinor është mbledhur për të diskutuar rreth protokollit për COVID-19, vendimi erdhi sot për ndeshjen mes Lazios dhe Torinos, përcjell lajmi.net.

Agjencia e lajmeve, ANSA raportoi se Liga Italiane nuk ka vendosur që ndeshja të mos luhet sonte.

Por, Torino është bllokuar nga autoritetet e shëndetësisë për të mos udhëtuar dhe kësisoj është shtyrë ndeshja.

Skuadra e Torinos do t’i nënshtrohet një testi të ri sonte, me tetë lojtarë pozitivë në kampin e tyre.

Një incident i ngjashëm kishte ndodhur mes Napolit dhe Juventus në tetorin e vitit të kaluar, kur Napoli është bllokuar nga autoritetet lokale për të mos udhëtuar dhe në fund humbi ndeshjen në tavolinë 3-0.

Megjithatë, pas apelit që ata bën në gjykatë, është revokuar vendimi për t’u marrë një i ri, ku është vendosur për t’u zhvilluar në një datë tjetër ndeshja./Lajmi.net/