Përse po pëlqehet kaq shumë pozicioni seksual ‘V’ nga çiftet?

23:38 | 26 Maj 2019

Pozicioni seksual ‘V’ do duhej të praktikohej përgjatë ditëve të vikendit.

Për fat të mirë, Ann Summers, eksperte seksuale, ka zbuluar ekskluzivisht pozicionin më erotik për t’u provuar nga çiftet, transmeton lajmi.net.

Pozicioni në fjalë, i quajtur ‘V’, dhe, sipas ekspertes, është një mënyrë e shkëlqyer për të siguruar një seancë intime të dashurisë.

Për të zotëruar këtë pozicion, bëjeni partnerit të bie në gjunj, në mënyrë që të mund të ngjiteni tek ai.

Pastaj duhet të mbështjellësh këmbët rreth belit të tij, pasi ai do të përdorë forcën e tij për të mbështetur ty, duke mbajtur prapanicën tuaj.

Ky pozicion do t’ju japë kontakt të plotë trupor dhe do t’i japë partnerit akses të madh në thitha të partneres.

Dhe nëse kjo lëvizje cilësohet shumë bazike nga ju, partnerja mund të përdorë vibrator për stimulim. /Lajmi.net/