Përleshje mes të burgosurve shqiptarë dhe arabë, 2 të vdekur dhe 21 të plagosur

Një përleshje mes dy grupeve të burgosurish shqiptarë dhe arabë ka shkaktuar 2 të vdekur dhe 21 të plagosur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës 3 maj në burgun Koridallos.

Lajme

03/05/2015 22:45

Portali grek Zougla.gr shkruan se grupi i përbërë nga shqiptarët dhe arabët u përleshën me thika.

Nga informacionet e para u raportua se nga kjo përleshje u vranë dy persona, të cilët mësohen se janë të kmbësisë pakistaneze, ndërsa 21 të burgosur të tjerë u plagosën.

a

a

a