Përfundon pjesa e parë në Allianz Stadium, Juventus avancon ndaj Romës

Ka përfunduar pjesa e parë në Allanz Stadium, Juventus është duke avancuar ndaj Romës.

06/02/2021 18:46

Juventus është duke avancuar ndaj Romës në kuadër të xhiros së 21-të të Serie A. “Bianconerët” ishin në kontroll gjatë gjithë pjesës së parë ku u shfaqën tejet të rrezikshem dhe mund të shënonin më shumë se një gol, transmeton lajmi.net.

Ishte Cristiano Ronaldo i cili zhbllokoi rezultatin për ti dhënë avantazhin Juventusit në minutën e (13′). Portugezi i cili festoi ditëlindjen e 36-të shënoi golin e 15-të këtë sezon.

Ronaldo ishte në pozitë të mirë për të shënuar edhe një gol, por Marash Kumbulla ndërhyri aq sa për të devijuar goditjen e tij e cila përfundoi në shtyllën e Pau Lopezit.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin minimal 1-0 në favor të Juventusit./Lajmi.net/