Përfundon pjesa e parë: Milan – Udinese 2:2

Milan është në epërsi ndaj Udineses. 2:2 është rezultati i pjesës së parë në ‘San Siro’. Milani kaluan në disavatazh, pas golit të hershëm të shënuar nga Udinese, me anë të Becao në minutën e 2`. Por, kampioni në fuqi u rikthyen shpejtë, pasi arritën të shënojnë dy herë. Fillimisht shënoi Theo Hernandez nga pika…

Sport

13/08/2022 19:23

Milan është në epërsi ndaj Udineses.

2:2 është rezultati i pjesës së parë në ‘San Siro’.

Milani kaluan në disavatazh, pas golit të hershëm të shënuar nga Udinese, me anë të Becao në minutën e 2`.

Por, kampioni në fuqi u rikthyen shpejtë, pasi arritën të shënojnë dy herë.

Fillimisht shënoi Theo Hernandez nga pika e bardhë, në minutën e 12` dhe Ante Rebic në të 15`.

Pas dy golave të shpejtë, Milani po kërkonin edhe të tretin, por nuk arritën ta shënojnë.

Por, ishin mysafirët që në minutat shtesë barazuan rezultatin në 2:2 me anë të Masinas.

Mbetet të shihet nëse Milan do arrijë të marr fitore në xhiron e parë në Serie A, ndaj Udineses./Lajmi.net/