Përfundon ëndrra e Saarbrucken, Leverkusen siguron finalen e Kupës së Gjermanisë

Bayer Leverkusen i ka dhënë fund ëndrrës së Saarbrucken në Kupën e Gjermanisë, duke i mundur 0-3 në udhëtim.

Sport

09/06/2020 22:41

Saarbrucken, është skuadër që paraqitet në nivelin e katërt të futbollit gjerman, dhe këtë sezon, ka qenë befasia më e madhe në garat e kupës, duke siguruar gjysmëfinalen.

Në ndeshjen gjysmëfinale, ata u mposhtën 0-3 nga Bayer Leverkusen, shkruan lajmi.net.

Moussa Diaby, Lucas Alario dhe Karim Bellarabi, shënuan për fitoren e Leverkusen.

Kujtojmë se pjesë e skuadrës së Saarbrucken është edhe Fanol Përdedaj, ish reprezentuesi i Kombëtares së Kosovës në kohën e trajnerit Albert Bunjaki./Lajmi.net/