Përdori radiatorin për t’i bërë flokët kaçurrela, shikojeni rezultatin

15:44 | 4 Dhjetor 2019

Një nënë e re e cila kishte humbur hekurin e kaçurrelave, në minutën e fundit gjeti një zgjidhje se si t’i rregullojë flokët.

Këtë ajo e bëri duke i përdorur tubat e radiatorit të dhomës së saj për t’i bërë flokët kaçurrela.

Emily, 22 vjepare, po e konsideronte t’i anulonte planet për të dal në mbrëmje, pasi që nuk mund të gjendje hekurin e kaçurrelave, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

Asaj krejt rastësisht iu kujtua kjo metodë dhe tani beson se kjo metodë është më e shëndetshme për flokët e saja, ishte dy herë më e shpejtë dhe se ka kursyer energji elektrike.

“Më morri vetëm 20 minuta kohë për t’i rregulluar flokët, ndërsa me hekur zakonisht më nevojiten 40 minuta më shumë”- tha Emily, e cila ishte e lumtur për zbulimin që kishte bërë. /Lajmi.net/