Pejë: Një e mitur dyshohet se është dhunuar – Japin detaje nga Prokuroria

Një vajzë e mitur dyshohet se është dhunuar seksualisht nga një burrë në qytetin e Pejës. Lajmin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, shkruan lajmi.net. Ai tutje tregoi se i dyshuari është dërguar në mbajtje, dhe se konform ligjit do të veprohet me të. “Personi i dyshuar me urdher…

Lajme

30/11/2023 22:56

Një vajzë e mitur dyshohet se është dhunuar seksualisht nga një burrë në qytetin e Pejës.

Lajmin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, shkruan lajmi.net.

Ai tutje tregoi se i dyshuari është dërguar në mbajtje, dhe se konform ligjit do të veprohet me të.

“Personi i dyshuar me urdher te prokurorit te shtetit eshte ndaluar 48 ore. Do merren te gjitha masat ligjore per kete rast”, tha Nikçi./Lajmi.net