Pas suksesit në “La Casa de Papel”, ‘Profesori’ fiton një rol të ri

Alvaro Morte i "Money Heist" ka fituar një rol të ri në një projekt filmik.

ShowBiz

24/10/2020 10:46

Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Profesori do të heq mënyrën e jetesës së tij kriminale nën jë seri krejt të re spanjolle, “The Head”, shkruan Daily Express, transmeton lajmi.net.

Alvaro Morte u bë yll i famshëm kur trilleri spanjoll “Money Heist” u mor nga Netflix.

Para se drama të rikthehet me sezonin e saj të pestë dhe të fundit, Profesori ka marrë një rol kryesor në një seri tjetër.

Duke fituar famë në gjithë Evropën, aktori spanjoll ka arritur të fitojë rolin kryesor në trillerin e ri “The Head”.

Abonentët e Netflix janë ende duke pritur me durim për këstin përfundimtar të Money Heist, i cili u mor nga ky shërbim në vitin 2017.

Sezoni i fundit përfundoi duke e lënë Profesorin (Alvaro Morte) në telashe të mëdha, pasi Alicia Sierra e gjeti atë dhe ia drejtoi armën.

Xhirimet e serialit janë duke u zhvilluar dhe shpresohet që seria të jetë e gatshme për një datë në fillim të vitit 2021.

Në projektin e ri, Morte do të luajë si Ramón si pjesë e një grupi shkencëtarësh në Antarktidë në thrillerin e ri spanjoll, The Head. /Lajmi.net/