Pas 72 viteve bashkë, martohen lezbiket

Një çift i lezbikeve në të nëntëdhjetat e tyre kanë vendosur që të martohen, pas 72 viteve bashkë.

Fun

13/09/2014 20:09

Vivian Boyack – 91 vjeçare, dhe Alice Dubes – 90 vjeçare, u martuan vikendin e kaluar të shtunën në kishën ‘First Christian’ në Davenport, Iowa.

Çifti, që qëndruan bashkë ulur në karrige dhe të kapura për dore gjatë ceremonisë, u takuan për herë të parë më 1942, transmeton Lajmi.net.

Të rrethuar nga miqtë dhe familjarët, Boyack dhe Dubes ia mbanin njëra-tjetrës dorën përderisa u martuan.