Pas 10 vitesh martesë, gruaja lindi fëmijën e parë dhe pastaj vdiq. Reagimi i burrit… – Lajmi.net
Pas 10 vitesh martesë, gruaja lindi fëmijën e parë dhe pastaj vdiq. Reagimi i burrit…
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 9:40, 3 April 2018
Lindja është shumë e vështirë, një gjë që na frikëson është vdekja pas lindjes.

Historia e Matt dhe Liz është unike…

Matt Logelin takoi dashurinë e jetës së tij, Liz Goodman, kur ata ishin në shkollë të mesme. Pasi shkolla mbaroi, ata ishin në lidhje për nëntë vjet të tjera, dhe në fund vendosën të martoheshin, me 13 gusht të vitit 2005.

Matt shpejt u punësua si menaxher i projektit për Yahoo-n dhe Liz bëri një karrierë në ekzekutiv në Disney.
Çifti po kalonte shumë mirë bashkë, po u ngriteshin edhe karrierat e tyre, gjë që bëri Matt të fillonte të shkruante për jetën e tij, dhe Lizin, si dhe aventurat që kishin bashkë, transmeton lajmi.net

Marrëdhënia e tyre ishte shumë e përsosur, sidomos pasi kuptuan se familja e tyre po zgjerohej.

Liz zbuloi se ishte shtatzënë dhe ky lajm e ndriçoi jetën e dy të dashuruarve, të cilët pas dhjetë vitesh po rritnin familjen e tyre.

Matt kishte dashur gjithmonë të ishte baba, dhe Liz më në fund po bënte realitet ëndrrat e tij.

48 orë pasi Liz lindi vajzën e saj, gjendja filloi t’i përkeqësohet dhe për pak sekonda ndërroi jetë. Kjo ishte e pabesueshme për Matt, i cili ishte bërë gati të fillonte një jetë të re me gruan dhe vajzën e tyre.

Një histori vërtetë prekëse, megjithatë pas vdekjes së dashurisë së tij, ai kishte diçka për t’i thënë botës.

Ndiqeni në videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO