Të Infektuar: 17.591

Të Shëruar: 14.979

Të Vdekur: 659

Paga marramendëse e Suarez te Atletico

21:28 | 21 Shtator 2020

Luis Suarez do të largohet nga Barcelona, por jo edhe nga La Liga.

Sulmuesi uruguajan do të bashkohet me Atletico Madridin në këtë merkato, pasi klubet kanë arritur marrëveshje për transferimin e tij.

Sipas mediumeve spanjolle, Luis Suarez ka pranuar edhe ulje page vetëm për t’u larguar nga Barcelona.

Ai do të huazohet për dy vjet tek Atletico Madrid dhe do të fitojë 9 milionë euro në sezon.

Tek Barcelona, ai fitoi 14 milionë euro në vit. /Lajmi.net/