Orinda Huta rikthehet me këngë nga Armend Rexhepagiq dhe Aida Baraku

Orinda Huta i rikthehet muzikës

ShowBiz

20/10/2015 17:41

Këngëtarja bionde nga Shqipëria, Orinda Huta këtyre ditëve është në përgatitje të një projekti të ri muzikorë, ajo përmes një postimi në rrjetin social, ka treguar se projekti i saj muzikor vjen nga dyshja fantastike Armend Rexhepagiqin dhe Aida Barakun.

“Pas 9 vjetësh me dyshen fantastike të artit shqiptar, Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku . Kënaqësi” ka shkruar ajo.

Sipas postimit të saj është bërë e ditur se titulli i këngës është “Kur më prek”, ndërsa vija melodike të cilën ka ndarë me adhuruesit  e muzikës së saj ka nënkuptuar është zhanër baladë./KultPlus