Orgazmë pa hequr fare rrobat, ja si është e mundur – Lajmi.net
Orgazmë pa hequr fare rrobat, ja si është e mundur
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 22:00, 6 April 2018
Seksi i thatë, akti i jashtëm, quajeni si të doni, është akti i fërkimit të vaginës rreth këmbës, gjurit, një ereksioni apo pjesëve të ndryshme të trupit të një personi tjetër.

Dhe ky akt meriton më shumë vëmendje nga ç’po i jepet, sepse kush e ka provuar e di që është fantastik!

Seksi i thatë bëhet kryesisht nga persona që ende nuk kanë humbur virgjërinë dhe nuk janë gati për seksin penetrues, por duan të bëjnë qejf herë pas here dhe kënaqësia është shumë e madhe.

Por të gjithë mund ta bëjnë, mbi të gjitha gratë që stimulojnë klitorin duke e presuar vazhdimisht deri në orgazëm.

1. Zgjidhni me kujdes rrobat që do vishni. Vishni diçka të lehtë, sa më e hollë barriera mes klitorit, aq më të mëdha janë gjasat që të prisheni.

Nëse nuk e prisnit të bënit diçka të tillë, mund ta bëni me mbathje, kryesisht mëndafsh pasi rrëshqet më lehtësisht kur laget krahasuar me pambukun.

2. Seksi i thatë nuk ndryshon aq shumë nga seksi penetrues. Rrisni paralojën, puthuni pak për nxehje derisa të ndiheni gati. Mund të shkëputeni pak, të shkoni në banjë, filloni luani pak me veten dhe kthehuni gati për lojë.

3. Gjeni në pozicion që ta bëjë më të lehtë punën për ju, nga ku mund të kontrolloni shpejtësinë, kontrollin dhe këndin e fërkimit të klitorit me trupin e partnerit.

4. Bëhuni kreativë

Fërkimi pas gjenitaleve nuk është i vetmi opsion, mund të shfrytëzoni edhe pjesë të tjera të trupit: gjuri, kofsha, dora, hunda, mjekra, ose edhe një vibrator.

5. Kini kujdes nga lëngjet gjenitale

Nëse mbani rrobat veshur jeni të sigurt nga infeksionet apo shtatzënitë e padëshiruara. Por nëse vendosni të rrini me mbathje ose të zhvisheni kini parasysh që mund të shkëmbehen infeksione apo të mbeteni shtatzënë. Shumë e rrallë, por mund të ndodhë nëse sperma apo lëngjet vaginale të partneres hyjnë në vaginën tuaj.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO