Orari zyrtar i ndeshjeve të Kosovës për Botërorin “Rusia 2018”

Federata e Futbollit të Kosovës e ka publikuar orarin zyrtar të ndeshjeve të përfaqësueses së Kosovës, për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”.

Sport

12/06/2016 12:51

Kosovës tashmë i është adaptuar edhe orari i ndeshjeve, disa prej të cilave do t’i luante Rusia si miqësore, por me futjen e Kosovës ajo ëshë përjashtuar nga ajo mundësi.

Ky është orari zyrtar i ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës:

Grupi I

E hënë, 5 shtator 2016: Finlanda – Kosova 20:45
E enjte, 6 tetor 2016: Kosova – Kroacia 20:45
E diel, 9 tetor 2016: Ukraina – Kosova 18:00
E shtunë, 12 nëntor 2016: Turqia – Kosova 20:45
E premte, 24 mars 2017: Kosova – Islanda 20:45
E diel, 11 qershor 2017: Kosova – Turqia 20:45
E shtunë, 2 shtator 2017: Kroacia – Kosova 20:45
E martë, 5 shtator 2017: Kosova – Finlanda 20:45
E premte, 6 tetor 2017: Kosova – Ukraina 20:45
E hënë, 9 tetor 2017: Islanda – Kosova 20:45

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.