Nxirrni gurin nga tëmthi për vetëm 6 ditë

Chiu Nan një mjek kinez ka bërë një kërkim për gurin në tëmthdhe ka zbuluar se sa efektive është kjo metodë e cila njihet në të gjithë botën.

Lifestyle

20/12/2016 20:52

Për 5 ditët e para pini 4 gota lëng molle ose hani 4-5 mollë. Lëngu i mollës zbut gurin në tëmth. Sigurohuni që ta konsumoni normalisht.

*Ditën e 6 mos konsumoni darkë, përveç një lugë çaji me sulfat magnezi me një gotë me ujë të ngrohtë.

*Nga ora 8 e darkës bëni të njëjtën gjë. Sulfati magnezit hap gurin në tëmth.

*Në orën 10 merrni një gjysëm lugë vaj ulliri dhe një gjysëm filxhani me lëng limoni të shtrydhur. Përziejeni mirë dhe pijeni. Vaji lubrifikon gurin në tëmth dhe e bën më të lehtë daljen e tij.

Të nesërmen ju do të shihni në jashtëqitjen tuaj një gur të gjelbër, i cili zakonisht pluskon sipas Chiu Nan. Por kini parasysh që mund të nxirrni dhe më shumë se kaq.

Rekordi është mbajtur në 100 gurë të vegjël.

Këtë trajtim ju mund t’a bëni dhe nëse nuk vuani nga guri në tëmth pasi gjithsesi do të pastrojë trupin tuaj. Sipas mjekut kinez gurët në organizëm çojnë në kancer.

Pjesa më e madhe e personave të diagnostikuar me kancer, kanë rezultuar me gur në tëmth apo në organe të tjera.