Nuk i pëlqen sallata, e thërret policinë – Lajmi.net
Nuk i pëlqen sallata, e thërret policinë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 10:04, 23 June 2018
Një djalë 12 vjeçar ka telefonuar dy herë policinë për tu ankuar se prindërit e tij i kishin dhënë për të ngrënë sallatë.

 

Policia në qytetin e Halifax, Nova Scotia mori telefonatën në orën 22:00 nga fëmija i zemëruar për ushqimin që iu ishte dhënë për të ngrënë, transmeton lajmi.net

“Fëmija ishte i mërzitur,”-tha policia.

Por djali i telefoni përsëri duke i thënë se ishte ‘shumë i pakënaqur me përbërësit në sallatë’.

Hutchinson tha se prindërit e djalit nuk ishin të impresionuar kur kuptuan se i kishte sjellë policinë në derën e shtëpisë.

Policia kërkoi që numri 911 të përdorej në mënyrë korrekte dhe se djali nuk do të gjobitet për telefonatat. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO