Njihuni me historinë e artit konteporan – Lajmi.net
Njihuni me historinë e artit konteporan
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 11:31, 14 April 2018
Çdo vit gjatë festimit të artit konteporan, debati ringritet mbi bazën e legjitimitetit të kësaj disipline.

Arti konteporan është arti i të sotshmes, ka dalur në pah në fund të shekullit XX dhe në fillim shekullin XXI, transmeton lajmi.net

Artistët e këtij arti punojnë me një diversitet kulturor, me teknologji të avancuar dhe të influencuar globalisht.

Është kombinim dinamik i materialeve, metodave, koncepteve dhe subjekteve.

Mes të vërtetës dhe shakasë, me të gjithë artistët e artit konteporan në botë, ndiqeni storien më poshtë, për të parë punimet e tyre. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO