Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Një tigër teston pozitiv për koronavirus

23:39 | 5 Prill 2020

Kafsha filloi të tregoi simptoma më 27 mars.

Një tigër në kopshtin zoologjik “Bronx” ka testuar pozitiv për koronavirus, në atë që besohet të jetë infeksioni i parë i njohur në një kafshë në SHBA, ose një tigër kudo në botë, thanë të dielën zyrtarët federale të kopshtit zoologjik, shkruan AP.

Tyri 4 vjeçar Malajan, dhe gjashtë tigra dhe luanë të tjerë që gjithashtu janë sëmurë, besohet se janë infektuar nga një punonjës i kopshtit zoologjik, tha Departamenti i Bujqësisë i SHBA, transmeton lajmi.net.

Kafsha filloi të tregoi simptoma më 27 mars, dhe të gjitha priten të shërohen.

Kopshti zoologjik është mbyllur për publikun që nga 16 mars. /Lajmi.net/