Një tërmet tjetër godet Greqinë

Bota

22/05/2022 14:36

Një tërmet tjetër ka goditur sërish Greqinë.

Mediat fqinje kanë raportuar se lëkundje të reja sizmike me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter janë ndjerë në orën 10:22 të mëngjesit të sotëm pranë zonës së Kretës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 75 kilometra në jug të Chrysi Lassithi dhe thellësia fokale e tij ishte 9.4 kilometra.

Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë të lënduar ose për dëme.