Të Infektuar: 17.009

Të Shëruar: 14.716

Të Vdekur: 656

Një rus futet me veturë në rezidencën e ambasadorit amerikan në Moskë

11:03 | 19 Shtator 2020

Një veturë e drejtuar nga një shtetas rus e ka thyer perimetrin e rezidencës së ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Moskë, John J. Sullivan.

Zëdhënësja e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Rusi, Rebecca Ross, njoftoi përmes një postimi në Twitter se personi që e bëri këtë shkelje është ndalur nga personeli i ambasadës dhe i është dorëzuar autoriteteve.

Ross shtoi se në këtë incident nuk pati persona të lënduar dhe se ambasadori Sullivan nuk ka qenë brenda ndërtesës në kohën e incidentit, shkruan Free Europe, transmeton Gazeta Express.

Sipas kanalit “112 Telegram”, i cili nuk ka cituar burime, vozitësi i veturës që shkeli perimetrin e rezidencës diplomatike ishte në gjendje të dehur.