Një gotë ujë në 6 të mëngjesit, rezultate të pabesueshme – Lajmi.net
Një gotë ujë në 6 të mëngjesit, rezultate të pabesueshme
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 0:54, 11 April 2018
Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmundjeve.

Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me ujë çdo mëngjes.

Përfitimet e shumta shëndetësore që vijnë duke ndjekur këtë rutinë janë të njohura në botën mjekësore.

Sipas studimeve, koha më e mirë për t’u zgjuar është ora 6 e mëngjesit.

Të konsumuarit e një gotë ujë në këtë orë, do të jetë gjëja ideale që mund të bëni për trupin dhe njihet si terapia japoneze e ujit.

Është jashtëzakonisht efektiv në parandalimin e sëmundjeve dhe kushteve shëndetësore si:

  • Artriti
  • Koliti
  • Migrena
  • Reduktimi i dhimbjeve
  • Dhimbjeve të gjoksit
  • Eliminimit të kolesterolit të keq
  • Presionit të lartë të gjakut

Ju duhet të pini vetëm 350 ml ujë pas zgjimit (rreth 2 gota).

Prisni 45 minuta dhe pastaj mund të konsumoni mëngjesin tuaj.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO