Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Një 30-vjeçar nga Obiliqi vdes nga COVID-19

15:09 | 25 Shkurt 2021

Foto: Lajmi.net

Një 30-vjeçar nga Obiliqi ka vdekur si pasojë e COVID-19.

Kjo u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në raportin 24 orësh.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.643 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 437 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (62 vjeç), Obiliq 1 rast (30 vjeç), Podujevë 1 rast (76 vjeç), Prishtinë 1 rast (82 vjeç) dhe Prizren 1 rast (77 vjeç)”, thuhet në raport. /Lajmi.net/