Të Infektuar: 224

Të Shëruar: 37

Të Vdekur: 6

Nis takimi mes partnerëve të koalicionit për taksën, Mustafa: Po takohemi për kafe

16:59 | 28 Shkurt 2020

Ka nisur takimi në mes të partnerëve të koalicionit qeveritar Isa Mustafës së Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Albin Kurtit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Takimi po mbahet në objektin e Qeverisë së Kosovës.

Kreu i LDK-së Mustafa paraprakisht ka thënë se është takim për kafe me Kurtin.

Kurse, nënkryetarja e LDK, Vjosa Osmani që po e shoqëron Mustafën në takimi sqaroi se takimi ka të bëjë me gjetjen e modalitetit ose pajtimit mes anëtarëve të koalicionit rreth heqjes së tarifës 100 për qind.