Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Nicola Orlando takohet me ministrin e Mbrojtjes Armend Mehaj

17:31 | 8 Prill 2021

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj priti sot në një takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë Nicola Orlando me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve mike.

Orlando në një postim në Twitter ka bërë të ditur se takimi kishte karakter njohës.

“Në vazhdën e takimeve të mia njohëse, sot u prita nga ministri Armend Mehaj. Ne shqyrtuam bashkëpunimin aktual dhe të ardhshëm. Ai vlerësoi rolin historik të Italisë në KFOR dhe unë i urova sukses”, shkruan ai./Lajmi.net/