Nëse femra bën këto veprime gjatë seksit, mashkulli nuk do e tradhtojë kurrë – Lajmi.net
Nëse femra bën këto veprime gjatë seksit, mashkulli nuk do e tradhtojë kurrë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 20:36, 31 March 2018
Hmmm! Ndonjëherë nuk i vërmë re, por ka gjëra që mund të bëjmë për të lënë një shenjë të pashlyeshme te partneri ynë. Gati për të gjetur se çfarë janë ato?

Jo vetëm trupi është i rëndësishëm në artin e joshjes

Ka edhe faktorë të tjerë që hyjnë në lojë në këtë lojë të bukur, shkruan ShkodraNews. Ka gra të bukura me një trup për t’u pasur zili, por ato nuk janë sensuale. Është mënyra se si e vendosim veten, lëvizim, janë fjalët që themi dhe gjithashtu kujdesi për veten tonë.

Mos e kundërshtoni gjithmonë atë

Sigurisht që nuk duhet t’i japim gjithmonë të drejtë kur e dimë se ai nuk ka. Por ne ndonjëherë duhet të përpiqemi ta mbështesim, ta bëjmë atë të kuptojë se jemi në anën e tij dhe përpiqemi ta kuptojmë qëndrimin e tij.

Gjuha e trupit është e rëndësishme

Ndonjëherë fjalët thonë një gjë, por gjuha e trupit shpreh të kundërtën. Dhe për të qenë më e vlefshme, sepse përmes saj nuk mund të fshehim asgjë, është e fundit. Ne i kushtojmë vëmendje të madhe.

Dhurata të vlefshme

Le të mos jenë dhurata të shtrenjta, por dhurata që kanë vlerë sentimentale, një vlerë për ju, për çiftin, për të. Ju e njihni mirë, e dini se çfarë do të donte ai. Gjithkush pëlqen një surprizë.

Të dish sekretet që e joshin

Çdo çift dhe çdo person përjeton joshje në mënyrën e vet. Në çdo situatë ne përpiqemi të kuptojmë se çfarë mund të jetë e drejtë për të bërë dhe çfarë do të ishte më mirë për të shmangur.

Mbani kontakt

Në lojën e joshjes, kontakti fizik, si dhe kontakti vizual, është themelor. Le të mos e harrojmë kurrë.

Natyrisht nuk ka rregulla për të joshur një mashkull dhe për të lënë shenja në jetën e tij. Por ka këshilla për t’u ndjekur e këto ishin disa prej tyre.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO