Nëna e braktisi në pusetë, qeni e shpëton fëmijën e vogël – Lajmi.net
Nëna e braktisi në pusetë, qeni e shpëton fëmijën e vogël
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 20:22, 10 April 2018
Një foshnjë në Afrikën e Jugut është etiketuar si “Fëmija i mrekullisë”, pasi u gjet i braktisur në një pusetë, mes pickimeve të një kolonie milingonash të kuqe.

63-vjeçarja Charmaine Keevy, kishte dalë për ecjen e mëngjesit bashkë me qenin e tij, kur ky i fundit ka filluar të lehë pa pushim mbi një pusetë të hapur.

63-vjeçarja tregon se po dëgjonte një zë që vinte nga puseta, por fillimisht mendoi se do të ishte ndonjë mace që mjaullinte.

Por kur u afrua më afër pusetës kuptoi se ishte një fëmijë që po qante brenda saj. E zënë në panik ajo ka filluar të kërkojë ndihmë dhe i pari që ka ndaluar ishte 60-vjeçari Cornie Viljoen.

Pasi janë bindur se nga puseta po vinte me të vërtetë një zë fëmije që qante. Menjëherë më pas 60-vjeçari ka marrë një hekur nga makina e tij dhe ngriti kapakun e pusetës duke parë fëmijën e sapolindur brenda.

1 2 3

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO