Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Nën kërcënimin e armës, hajnat vodhën arkën më para në një market në Pejë

9:04 | 25 Shkurt 2021

Ilustrim

Një femër ka raportuar se dy të dyshuar me maska kanë hyrë në market dhe nën kërcënimin e armës i kanë marrë arkën me 125 euro.

Rasti ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Pandeli Sotiri” në Pejë.

“Viktima femër kosovare raporton se dy të dyshuar të pa njohur, të maskuar kanë hyr në marketin ku ajo ishte duke punuar dhe nën kërcënimin e armës i kanë marrë arkën në të cilën sipas viktimës kanë qenë rreth 125 (njëqind e njëzet e pesë) euro dhe kanë ikur në drejtim të pa njohur. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport. /Lajmi.net/