Të Infektuar: 55.135

Të Shëruar: 48.572

Të Vdekur: 1.399

“Ndizet” Haki Abazi, thotë se Kurti e Osmani do t’i mbrojnë vlerat e UÇK-së

15:28 | 14 Janar 2021

Haki Abazi i është gëzuar marrëveshjes së arritur sot mes kreut të VV-së, Albin Kurti dhe u.d të presidentit, Vjosa Osmani për garim të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në një postim në Facebook, Abazi është shprehur i bindur se më 14 shkurt do të jetë fitore e cila i ngjanë referendumit, shkruan lajmi.net.

Madje ka thënë se ky bashkim do të jetë në mbrojtje të vlerave të UÇK-së.

Postimi i plotë:

Në Referendum me 14 Shkurt:

Një kryeministër me vizion e të pathyeshëm!

Një Presidente me guxim e shpresë!

Një parlament që ka dije, bashkon e me vlera!

Një qeveri që zhvillon, avancon, çkapë drejtësinë!

Në mbrojtje të vlerave të luftës së UÇKs, për dijen dinjitetin e shqiptarve, për një shtet model të demokracisë në Ballkan. /Lajmi.net/