Ndihma e parë me rastin e pickimit të bletëve apo grerëzave: Këtë truk çdokush duhet ta dijë! – Lajmi.net
Ndihma e parë me rastin e pickimit të bletëve apo grerëzave: Këtë truk çdokush duhet ta dijë!
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 10:43, 31 July 2018
Kështu mund t’i ndihmoni vetes për të zbutur ndjenjën e dhembjes, të kruarit dhe ënjtjen të cilat mund të shfaqen pas pickimit.

 

Pickimi i bletës apo i grerëzës është i dhembshëm dhe i pakëndshëm, mirëpo nëse jeni alergjikë do të duhej shpejt të kërkoni ndihmën e mjekut.

Nëse jo, është mirë të dini se si mund t’i ndihmoni vetes në mënyrë që të zbusni ndjenjën e dhembjes, të kruarit dhe ënjtjen, të cilat mund të shfaqen pas pickimit.

Nëse ju pickon bleta apo grerëza, gjithsesi përpiquni që ta nxirrni thumbin nëse ka ngelur në vendin e pickimit, pastaj atë pjesë të trupit fërkojeni me tabletën e njomur të aspirinës apo me pak sodë bikarbonati.

Ky truk do të duhej të eliminonte ndjenjën e dhimbjes, të kruarit dhe do të pengojë shfaqjen e ënjtjes.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO