Ndeshjet për titullin: Inter dhe Milan publikojnë formacionet për ndeshjet ndaj Sampdoria e Sassuolo

Sport

22/05/2022 16:56

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjet Inter – Sampdoria dhe Sassuolo – Milan.

Skuadra e Milan luan në udhëtim kundër Sassuolo, ku vetëm me një pikë të fituar do të shpallej kampione, shkruan lajmi.net.

Në të njëjtin orar luhet edhe ndeshja mes Inter dhe Sampdoria. Me një fitore të Inter dhe humbje të Milan, titulli do të shkonte te ‘Zikaltërit’. Çdo rezultat tjetër e bën Milanin kampion.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për të dyja ndeshjet. 

Sassuolo: Consigli; Muldur, Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos; Lopez, Frattesi, Henrique; Berardi, Scamacca, Raspadori

Milan: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud

Inter:

/Lajmi.net/