Napoli e barazon rezultatin në fillim të pjesës së parë

Real Madrid është duke u përballur me Napolin në “Santiago Bernabeu”. Rezultati është i barabartë 2:2, shkruan lajmi.net. Fillimisht dy gola janë shënuar për një minutë për rezultatin 1:1. Giovanni Simeone ia dha epërsinë Napolit në minutën e 10-të, derisa Rodrygo barazoi rezultatin menjëherë pas rifillimit të ndeshjes. Por, ishte Jude Bellingham ai që ia…

29/11/2023 22:12

Real Madrid është duke u përballur me Napolin në “Santiago Bernabeu”.

Rezultati është i barabartë 2:2, shkruan lajmi.net.

Fillimisht dy gola janë shënuar për një minutë për rezultatin 1:1.

Giovanni Simeone ia dha epërsinë Napolit në minutën e 10-të, derisa Rodrygo barazoi rezultatin menjëherë pas rifillimit të ndeshjes.

Por, ishte Jude Bellingham ai që ia dhuroi epërsinë “Mbretërve”, në minutën e 22-të.

Napoli i duhet një fitore që të rezervojë vendin e në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, derisa Reali tashmë është kualifikuar.

Por, me fillim të pjesës së dytë Frank Anguissa barazoi gjithçka.

Real Madrid qëndron në krye të Grupit C pas katër ndeshjeve, Napoli është i dyti. /Lajmi.net/