Mourinho ka një mesazh për Solskjaerin pas fitores ndaj PSG-së

Jose Mourinho ka përgëzuar Ole Gunnar Solskjaer, për rikthimin fenomenal kundër PSG-së në Ligën e Kampionëve.

Sport

08/03/2019 09:38

Tre muaj pas largimit nga Manchester United, Jose Mourinho është rikthyer të flas për ish skuadrën e tij, duke përshëndetur punën e pasardhësit të tij.

Manchester United siguroi kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar 1:3 në ‘Parkun e Princave’.

“Nëse përgjegjësia në ditët e vështira është për trajnerin, atëherë edhe përgjegjësia në ditët më të mira gjithashtu është për trajnerin”, ka deklaruar Mourinho, përcjell ‘lajmi.net’.

“Rezultatet e Ajax dhe Man United janë rezultate fenomenale”.

“Përgëzime për ta. United, tani ka anën mendore dhe vetëbesimin”./Lajmi.net/