Mourinho akuzon La Ligan

Jose Mourinho e ka akuzuar përsëri La Ligan.

Sport

07/02/2016 17:50

Ish-trajneri i Chelseat ka thënë që në Spanjë nuk ka rivalitet të madh.

“Kam nevojë për konkurrencë çdo javë, jo sikur ashtu që ndodhte në Spanjë”, deklaroi Mourinho, përcjellë “Lajmi.net”.

“Aty kishte vetëm dy ndeshje në vit: Barcelona-Real Madrid, Real Madrid-Barcelona. Ndeshjet tjera i fitonim 4:0, 5:0, 4:1 dhe 6:1”, shtoi ai.