Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Momente qesharake të personave që kalërojnë për herë të parë

17:39 | 3 Korrik 2019

Kalërimi është një lloj mjeshtërie që nuk zotërohet me një tentim të parë.

Në një video të ngarkuar në Facebook nga ‘Daily Mail’, tregohen përvojat amatoreske dhe qesharake të personave që kalërojnë për herë të parë, njofton lajmi.net.

Në pjesën e parë shfaqet një burrë dhe një grua, të cilët ndërmarrin një veprim të rrezikshëm, ani pse kjo ishte hera e parë që po qëndronin në shpinën e një kali.

Ata vendosin që ta kalojnë pellgun së bashku me të, por përfundimi nuk është i dëshiruar.

Ndiqeni videon e mëposhtme për ta parë se çfarë ndodh. /Lajmi.net/

Horse hurls riders into stream

I don’t think these people will go horseback riding again anytime soon… ?(Wait until the surprise at 1.11!)

Publiée par Daily Mail sur Mardi 2 juillet 2019