Mogherini arrin në Kosovë, takohet me presidentin Thaçi

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka arritur në Kosovë.

Lajme

04/03/2017 09:15

Ajo është takuar me presidnetin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Vizita e  Mogherinit në Kosovë, realizohet në kudër të turneut të saj në Ballkan, e cila më parë ka Vizituar Shkupin, Beogradin dhe Tiranën.