Modric ishte afër nënshkrimit me Barcelonën

Luka Modric ka qenë shumë afër nënshkrimit me Barcelonën.

Sport

05/12/2016 23:00

Babai i futbollistit Bojan Krkic, që ka punuar si skautë te skuadra katalane, ka konfirmuar se Barcelona e ka pasur në dorë mesfushorin kroatë në vitin 2008.

Ai shton se Barcelona nuk kishte plan afatgjatë dhe kështu e la t’i ikë Modric.

“Unë e pash atë, e kemi pasur në duart tona. Modric ishte një lojtar me mentalitet fitues, por skuadra nuk ishte duke menduar për të ardhmen, por vetëm për të tashmen”, ka deklaruar babai i Krikc, përcjell lajmi.net.

Modric atë kohë ishte transferuar te Tottenhami, për t’u transferuar pastaj në Spanjë te Real Madridi.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.