Të Infektuar: 5237

Të Shëruar: 2462

Të Vdekur: 112

Modelja e ‘Playboy’ del lakuriq rrugëve të Nju Jorkut

18:37 | 24 Maj 2019

Modelja e “Playboy”, ka ecur lakuriq rrugëve të Nju Jorkut.

Një modele e “Playboy” ka nxitur një sërë polemikash pasi u shfaq nv një lagje hebreje në qytetin e Nju Jorkut duke ecur e zhveshur, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net.

Modelja belge, Marisa Papen, provokoi komunitetin hebraik Hasidik duke ecur plotësisht i zhveshur rreth Williamsburg, Brooklyn.

Në një video, ajo shihet teksa ecë rrugëve, pastaj drejtohet në një taksi dhe më tej përballet me një grup të vendasëve të zemëruar.

Modelja njihet për veprime të ngjashme, ajo është zhveshur në vendet e shenjta të islamit, judaizmit dhe kerishterimit.

Në paraqitjen e fundit, ajo shfaqi me kapele në kokë, pranë një autobusi, duke ecur pranë një grupi që mbajnë veshje tradicionale hebraike. /Lajmi.net/