Modelja e fitoi të gjithë vëmendjen në zgjedhjen e më të mirëve në Serie A

Modelja dhe gazetarja e njohur italiane, Giulia Salemi është shfaqur në festën e Serisë A në një edicion më provokues. Ajo është një nga femrat më të komentuara në botën e futbollit në Itali dhe kur u shfaq në festën në Milano. ku u përzgjodh ekipi më i mirë në Serie A. Giulia ka lindur…

Sport

05/12/2023 12:14

Modelja dhe gazetarja e njohur italiane, Giulia Salemi është shfaqur në festën e Serisë A në një edicion më provokues.

Ajo është një nga femrat më të komentuara në botën e futbollit në Itali dhe kur u shfaq në festën në Milano.

ku u përzgjodh ekipi më i mirë në Serie A.

Giulia ka lindur më 1 prill 1993 në Piacenzza dhe është shumë e njohur në rrjetet sociale ku e ndjekin 1.900.000 njerëz, shkruan “Corrieredellosport”, përcjell lajmi.net.

Në mbrëmjen gala të Serisë A u zgjodh skuadra ideale e vitit të kompeticionit elitar italian, ku bënin pjesë këta futbollistë: Mike Magnan (Milan), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Kim Min-Jae (Napoli), Alessandro Bastoni (Inter), Theo Hernandez (Milan), Stanislav Lobotka (Napoli), Hakan Calhanoglu (Inter), Niccolo Barella (Inter) , Hvica Quaracheli (Napoli), Victor Osimen (Napoli), Rafael Leao (Milano).

Megjithatë, të gjithë mbetën në plan të dytë për shkak të bukuroshes tepër të bukur Giulia Salemi. /Lajmi.net/