Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Milan “vjedh” talentin e PSG-së

18:01 | 19 Maj 2020

Mediet në Itali raportojnë se Milan është pranë transferimit të talentit të PSG, Tanguy Kouassi në San Siro.

Kouassi që së shpejti do të mbush 18 vjet konsiderohet në mesin e talentëve më të mëdhenj në Francë.

Mbrojtësi i ri kaloi në skuadrën e parë të PSG këtë sezon dhe tashmë ka bërë 15 paraqitje, madje ka debutuar edhe në Ligën e Kampionëve.

Kontrata e Kouassi me PSG skadon këtë verë, kështu që ai është i lirë të negociojë me klubet tjera, dhe mediet pretendojnë se vetëm detajet e ndajnë nga një marrëveshje me Milanin.

Kouassi ka refuzuar zgjatjen e kontratës me PSG, sepse është i vetëdijshëm se nuk do të ketë shumë hapësira./Lajmi.net/