Milan shfaqin interesim për Scamacca

Milani kanë shfaqur interesim për lojtarin e Sassuolo, Gianluca Scamacca.

Sport

12/06/2022 15:32

Scamacca ka kaluar një edicion mjaftë të mirë te Sassuolo dhe kjo ka bërë që disa ekipet të shfaqin interesim për të.

Ai ka kontratë me ekipin italian deri në vitin 2026, por interesimi i skuadrave më të mëdha do të ndikojë që ai të largohet këtë verë.

Siç njofton ‘Gazzetta dello Sport’ Milani po shqyrtojnë seriozisht një transferim të italianit drejt tyre, përcjell lajmi.net.

Edhe Arsenal dhe PSG janë duke e monitoruar situatën e 23 vjeçarit./Lajmi.net/